Menu

Offfotopiki

Posłuchaj, to do Ciebie

Benefis

aga_piet

To już 10 lat na tym blogu! Szok i niedowierzanie. Uściski dla wszystkich odwiedzających :)

zgierz07

Blog Day

aga_piet

Lubię jak ktoś przez lata nie zmienia numeru telefonu i np. znajduję taki numer gdzieś w notesie, dzwonię, a ta osoba cały czas tam jest. Podobnie mam z blogami - fajnie jak konsekwentnie, przez lata ktoś podlewa ten ogródek i oń dba :) I kiedy człowiek zajrzy, nie wyskakuje mu jakieś not found, czy error 404, czy inne niematakiegonumeru.
Świetna okazja aby przy okazji Dnia Bloga (czy tam Blog Daya) móc pochwalić się świetnym sąsiedztwem.
Na ten przykład @brezly, który też już z dekadę radośnie, a czasem smutno grzebie w odmętach słowotwórstwa naszych żurnalistów. Miło pośledzić i popodziwiać jak on to mądrze rozbiera i składa. Brezly - dzięki po trzykroć :* 
http://polishizna.blox.pl/html

Podobnież bagienny - sąsiadokompan od samego mego blogowego początku. Pracowity i kreatywny...
http://blog.bagienny.net/

Tomasz Młynarczyk - od niepamiętam kiedy, ale też już dobre parę lat można śledzić jego jakościowo świetne, pełne treści opowieści z Podlasia i nie tylko.
http://tomaszmlynarczyk.blox.pl/html

Tuż obok, na tym samym bloxie można się pośmiać (czasem przez łzy) z polskich pacjentów. Krótkie i treściwe dialogi dobrze się sprawdzają zamiast czekoladki do porannej kawy ;)
http://pacjentpolski.blox.pl/html

Za to tu z poranną kawą bym uważała, bo czasem może to się źle skończyć. Patolodzy czasem nie przebierają w obrazkach (no dobra, przebierają dość starannie, czasem aż za) :)
https://patolodzynaklatce.wordpress.com/

W życiu tylu słów nie napisałam na blogu i on chyba jest w takim szoku, że nie chce załadować zdjęcia. Spróbuję później. 

 _rum_transfo_04

Sielskiego weekendu

aga_piet

życzę. U mnie pierwszy od 4 tygodni taki normalny :) 
Taką Litwę pamiętam i taka mnie zauroczyła - drewniane kolorowe chatki. Kolorowe. Różnokolorowe.

Chwile z Berylem

aga_piet

Były tylko dwa programy (w porywach do trzech), nuda ogólnie ale... taka łagodna ta telewizja wówczas była. Reklamy zabiły jej ducha, dla mnie stała się zupełnie niestrawna.

Niektórym podobają się melodie, które już raz słyszeli

aga_piet

Poprzez... No reminiscencję. Pamiętam jednak kilka sytuacji, kiedy zakochałam się w melodii od pierwszego słyszenia - człowiek staje jak wryty. Tak miałam np. z "Jane Says" Jane's Addiction w modelatorni Teatru Wybrzeże. Albo gdy pierwszy raz usłyszałam "Shine On You Crazy Diamond" Floydów u Inez L. gdy graliśmy w Monopoly z jej bratem w czasach wczesnolicealnych.
Fajnie, że teraz radia publikują playlisty, łatwo można namierzyć melodie, które się pierwszy raz slyszy :)
http://www.youtube.com/watch?v=xh-5FI21s6M

Żałuję, że poniższego zdjecia nie zrobiłam analogiem...

Nowalijki a obozy pracy

aga_piet

Kiedyś nowalijki to były wczesne warzywa, często pędzone - rzodkiewki, sałata, kapusta, marchewka. Okres nowalijkowy trwał krótko, chemiofobowie przeczekiwali ten okres, po czym do woli mogli rozkoszować się prawdziwymi warzywami.
Teraz nowalijki mam przez cały rok - sałata lodowa z obozu pracy dla sałat lodowych w Hiszpanii, rzodkiewka z obozu pracy dla rzodkiewek w Niemczech oraz jaja z obozu pracy dla kur w Polsce (wiem, jaja to nie warzywa). I nikt nie robi manifestacji w ich obronie...

Magazyn zabawek

aga_piet

Mużeum Zabawek w Kudowie. Niezłe miejsce do uwolnienia demonów z dzieciństwa. Zobaczyłam tam kilka rzeczy, o których istnieniu zapomniałam.

Pożegnanie z przedszkolem

aga_piet

Mam nadzieję, że niezadowolenie mej córki z prezentu otrzymanego na zakończenie zerówki/przedszkola minie z wiekiem :) "Nie lubię takich książek, co mają tak podzielone wyrazy i nie wiadomo o co w nich chodzi".

© Offfotopiki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci